“Meid tutvustati teineteisele hotellis Colombe d’Or ning juba järgmisel päeval sõime kahekesi lõunat. Magustoidu ajal võtsin ta käe, sosistasin: “Kui õrnad randmed teil on!” ja sellest ajast olime lahutamatud,” meenutas Yves Montand ühes 1980ndatel antud intervjuus lahkunud abikaasat, näitlejatar Simone Signoret’d.

Yves oli tulnud hotelli koos ühe muusikuga õhtust sööma ja Simone oma stsenaristiga õhtustama. Kõiki tutvustati. Yves naerutas arukat ja intelligentset Simone’i, naine nautis ilmselgelt mehe seltskonda. “Me olime kui välgust tabatud. Juhtunud oli midagi ettearvamatut ja pöördumatut,” meenutas Yves hiljem.

Ta kutsus naise oma kontserdile Cannes’i, ehkki Simone oli abielus filmirežissöör Yves Allégret’ga ja kolmeaastase Catherine’i ema. Simone käis kontserdil ning kutsus mehe omakorda suvemajja Saint-Paul-de-Vence’is. Nad veetsid koos kõigest neli päeva, siis pidi Yves taas minema kontserdireisile. Vaid mõni kuu hiljem aga jättis Simone oma abikaasa ja tütre maha ning kolis Yves’i väikesesse korterisse Pariisi eeslinnas.