Ärge laske end sellest banaalsest, justkui keskpärase filmi kehvast sünopsisest ära hirmutada. Sest neiu, kellest jutt käib, on Diane Keaton ja noormees Woody Allen. Mõlemad on saanud kõvasti filmiauhindu ja juba praegu võib julgelt öelda, et nende jälg filmimaailmas jääb püsima ka pärast asjaosaliste lahkumist. Mõlemad on hoolimata küpsest east siiamaani loominguliselt tegusad.

Diane Keaton, ristinimega Diane Hall, on sündinud 5. jaanuaril 1946 Los Angeleses korralikus keskklassi peres. Ema töötas kõrgema taseme koduabilisena ja oli innukas fotograafiahuviline, isa insener ja kinnisvaramaakler. Tütrele lubati kõiksugu toredat meelelahutust ja nii saidki varased teatrikülastused talle saatuslikuks. Diane tahtis kangesti saada näitlejaks, läks seda ala õppima ja pääses suhteliselt valutult ka lavale.

Kuidas Diane'ist sai maailmakuulus filmitäht, millist rolli tema elus mängis legendaarne filmisaaga Ristiisa ja mis sai tema armusuhetest Woody Alleni, Warren Beatty ning Al Pacinoga, loe edasi juba artiklist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid