Mul on liiga palju asju. Kannan seda taaka, kui tõstan triiki täis köögikappidesse puhtaid nõusid või sahtlitesse värsket pesu. Kulutan iga päev minuteid, et panna asju oma kohale tagasi. Küll on üks märkmik kaminasimsil, küll pastapliiats diivanilaual. Voodis lesib poolelijäänud raamat (kuu aega!) ning paberikorvist piiluvad õnnitluskaardid, mida pole raatsinud ära visata.

Aastas vähemalt korra – tihti enne jõule! – teen kodus talgud, et loobuda asjadest, mida tarvis ei lähe. Ükskõik kui sageli ma seda harjutust teen, ikka koguneb annetusi ja prügi mitu kotitäit. Kus on see usin kratt, kes kasutut kraami kokku kannab? Tahaksin kodu korrastamises osavam olla!

Appi ruttavad raamatud ja internet. Korrastusguru Marie Kondo menuk “Jaapani korrastuskunst” ilmus 2015. aastal ka eesti keeles. Kondo sõnul on korrastamisel suur praktiline väärtus. “Kodu korda seades saavad korda ka teie suhted ja minevik,” väidab käbe jaapanlanna. “Selle tulemusena suudate väga selgelt näha, mida te oma elus vajate ja mida mitte, mida peaksite tegema ja mida mitte.”