Eesti Naise toimetus lubas lahkelt, et vastab igale kirjale. Tänapäeval saab kirjakasti abil heita pilgu 1930ndate naise argipäeva. Milline oleks Eesti Naise „ilublogi" olnud toona? Mis oli ilus ja kuidas võis ilusaks saada? Siin mõned näited.

Küsimus: Kuidas kasvaks juuks rutemini pikaks, et patsis võiks kanda?

Vastus: Hoolitsege juuste ja päänaha eest hästi ja loomulikkude abinõudega, kui juuste kasvu ei takista mõni haigus. Juus ja päänahk vajavad piinlikku puhtust, kusjuures pesta tuleb pääd pehme vee ja pehme seebiga. Ei ole õigus, et sagedane pesemine juustele halba teeb. Mida rasvasemad juuksed, seda sagedamini tuleb pesta. Kuivatada tuleb suvel päikese käes, pehmete rättidega. Kui päänahk ja juuksed väga kuivaks muutuvad pääle pesemist ja ka muidu, võietagu neid, ühes päänahka masseerides, oliivõliga. Masseerimine on päänahale üldse väga hää, mida siis ikka on soovitav ette võtta. Juuksed puutugu ikka kokku õhuga, ja sellepärast ärgu kantagu pääkatet, mis õhuvahetust takistab. Nii siis - piinlik puhtus, masseerimine, ventilatsioon, küll nad siis juba kasvavad.

Küsimus: Kas on võimalik ja kas on abinõusid, kuidas võrdlemisi kuivanud rinde elustada, et keha ilu tõstmiseks nad suureneksid ja täieneksid?

Vastus: Võiks soovitada üldist kosumist, mis rasvakude arendaks, võib soovitada ka võimlemist, ning rindade massaaži, igapäevast rindade pesemist linase ehk froteerlapiga toasseisnud külma veega. Kui rinnad ripuvad, kandke keha ilu tõstmiseks Teie kehale vastavat rinnahoidjat, mis rinde toetaks, tõstaks, mitte aga ei pigistaks.

Küsimus: Kuidas mõjub sauna leil (ka vihtlemine) organismile ja näonahale eriti?

Vastus: Saun on üks parimaid puhastusvahendeid kehale. Higi- ja rasvanäärmete avaused, mis ummistunud olid, saavad jälle vabaks, ühesõnaga kõik naha poorid vabanevad ja misläbi suureneb naha tegevus ja eemaldatakse nahalt kahjulikud ained. Pinnalised veresooned laienevad, nahk saab paremini toidetud, mis jällegi suurendab tema tegevust ja hoiab teda terveks. Nii on saunaskäimine väga kasulik ja ükski teine pesemise viis ei täida sauna aset.

Küsimus: Kuidas saaks päevitust näolt?

Vastus: Iga terve inimene peab päevitama ja päevitunud näovärv on ilus. Ennemalt oli moes, et „peenemad" daamid ei lasknud päikest oma näole, nüüd loetakse seda haiguse tundemärgiks, kui inimene on kahvatu. Laske päikesel paista oma näole.

Küsimus: Mis peab juuksepesemise veele juurde lisama, et ta hästi läigiks ja lokki hoiaks.

Vastus: Peske alati pehme, vihma- ehk lumeveega. Kui viimaseid pole käepärast, siis lisandage pesuvett boraksiga, nii et vesi käel libe ja pehme tundub. Õite pesta kamilatee veega (soovitav on võtta Rooma kamilaid), mis teeb juuksed kuldläikivaks. Kui juustel kalduvust ei ole lokkis hoida, siis nad ka mingisuguse pesemisviisi tagajärjel seda ei tee.

Pikkades ilulugudes manitseti naisi, et lisaks välimisele ilule tuleb hoolt kanda ka oma sisemise ilu eest. „Mis on ilu?" küsib 1929. aasta jõulukuu Eesti Naine. Ja vastab: „Ilu on keha kooskõla, tunnete ühtlus, enesevalitsemine, jõud ning julgus ise oma elu korraldada. Mööduma hakkab aeg, kus vanad kadestasid noorte rõõmusid. Meie kõik võime maitsta rikkalikult kaetud elulaualt, niipalju kui omandame selle suure oskuse: elada ilus ning vananeda vananemata."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid