Kui sul on lapsed, siis on nad pesast välja lendamas või juba lennanud. Sul on võimalus nautida rohkem ühist aega partneriga. Või otsid hoopis uut armastust? Vananevad vanemad võivad vajada rohkem hoolitsust. Ehk ratsutad edeneva karjääri laineharjal või, vastupidi, püüad tempot maha võtta, valmistudes pensionile jääma. Igal juhul sa vananed ja ainu­üksi selle mõistmine on mõnikord stressirohke.
Mõistetavalt keskendud sellele, kuidas menopausiga kaasnevate muutustega hakkama saada. Veelgi tähtsam on aga teadvustada, et kehas väheneb naissuguhormooni östrogeeni tootmine, mis suurendab südamehaiguste, osteoporoosi ja teistegi haiguste riski.
 
Kuumahood
on perimenopausi ja menopausi kõige vaevarikkam osa. Kuuma­hoogudega puutub kokku 60–80 prot­senti naistest, kuid mõnel on need intensiivsemad ja kestavad kauem. Hoog algab enamasti kaela ülaosast või näost ning levib üle keha. Kuumahoog on tüütu, sest see on ootamatu ja võib tabada sind iga päev või isegi iga tund. Kuumalaine toob vahel kaasa tugeva higistamise, südamepuperdamise ja ärevuse.
Öised higistamishood võivad esineda korra öö jooksul või ka hoopis sagedamini. Kord juba ärganuna võib olla keeruline uinuda.
Kuumahood kestavad keskmiselt kümme aastat, mis tähendab, et pooltel naistel vältavad need kauem ja pooltel lühemat aega.