Märtsis on looduses juba nii palju kevade märke, et tekib kange tahtmine ka tuppa veidi õisi ja rohelust tuua. Kuna päike käib samuti kõrgemalt, õnnestub värske rohelise kasvatamine algajalgi aednikul suurepäraselt.

Kiired rohelised ampsud

Kõige kiirem viis värsket kraami kasvatada on idandamine. Idandamiseks on vaja vaid veidike seemneid, idandamisnõu ja keskmisest rohkem järjepidevust. Seda viimast on kiire elutempo juures aga üsnagi raske leida. Ehkki idandamiseks müüakse spetsiaalseid seemnepakke ja seemnesegusid, leiad sobilikku kraami ka köögikapist. Näiteks töötlemata teravili – kaer, nisu ja eriti toortatar – kõlbab idandamiseks suurepäraselt.

Võrsed

Kellele idandamine liialt töömahukas tundub, võiks katsetada roheliste võrsete kasvatamist. Selleks sobivad lühikese idanemisajaga liigid, nagu suhkruhernes, tatar, lehtsinep, lehtrõigas, päevalill, aedsalatid, idamaised lehtköögiviljad, teraviljad jm.

• Võrsete kasvatamine on idandamisest vähem töömahukas, jääb ära pidev seemnete loputamine. Saaki on võimalik tarbima hakata umbes nädala-paari pärast.

• Eriti kiiresti saab värsket rohelist pisut kasvama kippuvate sibula- ja küüslaugupealsete ajatamisel. Aiaärides müüakse ka spetsiaalseid ajatamiseks mõeldud tippsibulaid.

Edasi lugemiseks: