Kui talvel korteri küttekuludeks minev summa on märksa suurem kui muul ajal, tasub selleks vaikselt valmistuda juba suvel – maksa arvel märgitud summast pisut rohkem, siis koguneb väike varu ning külmade kuude väljaminekud ei kasva nii drastiliselt.

2. Vaata üle teenusepaketid!

Kas praegune elektri-, mobiili- ja kaabeltelevisioonipakett on soodsaim võimalikest? Vaata üle oma tarbimine ja võrdle pakkumisi. Hinnaerinevused võivad olla päris suured.

3. Kontrolli igapäevaseid tarbimisharjumusi!

Pahatihti on meil kulukaid kombeid, nagu vee jooksma jätmine hambaid ja nõusid pestes, liiga sage vannis käimine, terveks päevaks ja äraoldud nädalavahetusteks vannitoa põrandakütte sissejätmine, säästupirnide mittekasutamine jne. Ooterežiimi asemel peaksid koduseadmed (teler, ruuter, digiboks, muusikakeskus või muu helisüsteem, arvuti, printer, mikrolaineahi) olema pärast kasutamist välja lülitatud.

4. Väldi näiliselt soodsaid oste!

Kellele ei meeldiks saada häid asju soodsamalt! Oma riidekapi sisu revideerides võib küllap iga naine tõdeda, et lisaks rõivastele, mida pole ammu kantud, leidub seal neidki, mida pole selga pandud rohkem kui üks-kaks korda. Öökapil on kasutamata kreem ja meigikotis huulepulk. Seda tasuks järjekordset allahindlust silmates meeles pidada!

5. Planeeri paremini!

On suur vahe, kas külastada toidupoodi iga päev või osta nädala varu korraga. Koosta menüü nädalaks ette – see säästab aega, raha ja närve. Otsi soodsaid alternatiive!

Lisaks kulukatele kontsertidele ja teatrietendustele korraldatakse ka tasuta üritusi: näitusi, muuseumipäevi jms. Metsa, piknikule ja rappa minnes ei pea sissepääsu eest üldse maksma!

6. Koosta kuu eelarve!

Vaata iga kuu algul üle prognoositavad kulud. Kui meelelahutusele ja toidule on plaanitud kindel summa, katsu sellega välja tulla.

7. Sea eesmärke!

Unistuste reisile ei pruugi pidurit tõmmata enesesisendusega “ah, nagunii ei suuda ma selleks säästa!” Kui sul on unistus, uuri lennufirmade ja reisibüroode sooduspakkumisi, koosta eelarve ja reaalne plaan, kui palju saaksid igal kuul raha kõrvale panna. Et juba kogutud raha mitte liiga hõlpsalt igapäevakuludeks näpistada, loo kogumiskonto.

Lugu täismahus ilmus 2017. aasta maikuu Eesti Naises.