Sale ja sportlik, välke pilduva pilguga Joel tõestab oma loova kokkamise ja teadliku isadusega, et uues heas ilmas on Kinder-Küche-Kirche eriti mehiste meeste pärusmaa. Ehkki Joelil on talle omaselt käsil hulk arendusi, on praegu tema elu keskmes tänavu talvel sündinud Poeg. Kihlatu Therese, kellega Joel kohtus oma Meat Marketis, on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (mis sügisest taas Pallase nime kannab) metsloomanahkadega töötamise erialal. Ja kavatseb pisipoja kõrvalt seda tööd nokitsema hakata – septembrist juba proua Ostratina.

“Poja ilmaletulek kestis palju tunde, see oli minu jaoks tuhande mõtte ja tunde läbi­töötamise süvaaeg,” räägib Joel veel pool aastat pärast suur­päeva vaimustunult. “Nabanöör? Jah, mina lõikasin läbi! Aga sel ajal toimus mu peas ja ruumis nii palju erakordset, et see lõige oli võrreldes tõsiasjaga, et Ema ei võtnud vastu ühtki pakutud valuvaigistit ega elamuse tuimestit, üsna väike asi...” Ostratid viibivad võimalikult palju oma Tartu-kodus, mitte Tallinnas, kus küll head sõbrad on valmis neile peavarju pakkuma, aga Tallinn on... siiski Tallinn.

Joel on uude ajastusse toonud vana hea nimega Werneri kohviku. Seda käima tõmmates oli ta tunduvalt algajam kui praegu oma kolmeteistkümne toidukohaga ja tundis tohutut austust ajaloo vastu. Seda õnnelikum on ta, et just Wernerist said alguse kõikjale üle Eesti levinud jumalikud koogid. Koos kolme partneriga peetakse tervet Gustavi kohvikute ketti, ülejäänud toidukohad on Caffe Truffe, Cookbook, Keller, Umb Roht, Meat Market, Rahwa Resto ning suvebaar Väike Kuuba. Tartu aparaaditehase õuel on Joelil kõrvuti teiste edumeelsete tondilosside teisendajatega Kolm Tilli, kus Itaalia puuküttega saviahjus valmivad ehtsad kvaliteetpitsad.