Fotod TV3

Eesti Ajaloomuuseumi kommunikatsioonijuhi Helene Tedre sõnul on rõõmustav, et “Suvised Seitsmesed” suvel just nende juurest rahvani jõuavad. “Kogu renoveeritud kompleks on tervikuna avatud olnud vaid lühikest aega. Eelmise aasta oktoobris avasime uhiuue Filmimuuseumi, käesoleva aasta veebruaris renoveeritud Maarjamäe lossi ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud näituse “Minu vaba riik”.

Pargialal saab jalutada, lastele on avatud suur Eestimaa-kujuline mänguväljak ning näha saab väliekspostitsiooni nõukogudeaegsetest monumentides. On suur rõõm, et meie kaunis ja avar kompleks tänu TV3-le paljudele eestlastele tuttavamaks saab ning loodetavasti tekitab ka inimestes soovi oma silmaga kogu seda ilu näha.”

Tedre sõnul tasub kindlasti külastada näitusi. Lisaks “Minu vaba riik” väljapanekule Maarjamäe lossis soovitab ta ka mängulist keskkonda “Laste vabariik” väiksematele külastajatele. Lisaks “Duubel ÜKS”, mis paljastab filmitegemise tagamaid Filmimuuseumis ning Teatri- ja Muusikamuuseumi poolt koostatud põnev näitus “Vabaduse kõla! Eesti levimuusika lugu” Maarjamäe tallihoones.

Läti 100 auks peavad 9. juunil Maarjamäel Läti kultuuripäevi meie lõunanaabrid. Taasiseseisvuspäeva auks toimub perepäev 20. augustil, kus on kavas eriekskursioonid, tsirkuseetendus, kaarikusõidud lossipargis ja palju muud. Õhtu lõpetab Lenna Kuurmaa, Piret Krummi ja Liina Vahtriku kontsert.

Ajutistest näitustest tasub mainida Filmimuuseumis 21. juunist avatavat näitust “Jaapani trükikunst 1970ndatel aastatel: fotod ja materjalid”. Helene Tedre sõnul tasub TV3 vaatajatel kindlasti uudistama tulla, kust täpsemalt saade eetrisse läheb.

„Suvistest Seitsmestest“ on valminud ka videolõik, mis suvestuudio meeleolu sisse juhatab ning mis filmitud Maarjamäe lossipargis otse Filmimuuseumi punasel vaibal. Lõigus on ühendatud nii Ajaloomuuseumi minevikuhetked kui ka tänapäevane uudistestiil.

Kõiki „Suviste Seitsmeste“ lugusid saab järele vaadata uudised.ee lehel.

"Suvised Seitsmesed" alates 4. juunist kell 19 TV3s

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid