Kõige suurem vanuserühm, kes teeb läbi rinnasuurendusoperatsiooni, on naised vanuses 30 kuni 39 eluaastat. Mitte koolilõpetajad, mitte pornostaarid ega pimesi rikka mehe jahil noorikud. Kuid mis võiks olla nende peamine motivatsioon?

Emme remont

Enamik 30- kuni 39-aastaseid naisi on keset kuldset sünnitamise iga. Paljudel minetavad rinnad pärast rasedust ja imetamist oma kuju ja täidluse. Siinkohal on oluline meeles pidada, et rinnad ei allu dieedile ega treeningule, neid lihtsalt ei saa ihaldatud vormi ilma kirurgilise sekkumiseta.

Mujal maailmas on aina enam ja enam populaarsust kogumas protseduur hüüdnimega mommy makeover ehk siis eesti keeli parema termini puudumisel – emme remont. See on protseduuride kogum, mille hulka kuuluvad rinnasuurendusoperatsioon, rasvaimu ning kõhu trimmimine. Eesmärgiks, nagu juba aimata võite, on viia keha tagasi emaduse-eelsesse väljanägemisse.

Korrigeerimine

Kuidas on lood noorte naistega, kes võtavad ette “ebavajaliku” rinnasuurendusoperatsiooni?

Loomulikult võib hoomata ühiskonna halvakspanu, kui noor neiu saab endale uued tissid keskkooli lõpukingiks, kuid siinkohal on tähtis ära märkida, et enamik litsentseeritud ilukirurge ei soostu paigaldama alla 22-aastastele naistele implantaate, sest selles vanuses ei ole naise rinnad veel täielikult välja arenenud (kuigi rinnad võivad muutuda ja muutuvad oma suuruses ning kujus läbi elu – eriti seoses emaduse ja menopausiga).

Siinkohal on kindlasti tarvis ära märkida ka erandjuhtumeid – kui on vaja korrigeerida tõsist rindade asümmeetriat, geneetilisi rinnadeformatsioone või tõsist rindade alaarengut.

Verinoored inimesed, kes otsustavad ilukirurgia kasuks, teevad seda siiski pigem korrigeerimise kui enese kosmeetilise parendamise eesmärgil.

Täiuslike proportsioonidega keha

Miks naised ihaldavad suuremaid rindu? Mis on “ekstreemne” ja mis on “normaalne”? Naiste kehad erinevad nii kujus kui suuruses äärmiselt palju ja lisaks sellele muudavad aja jooksul rinnad oma vormi. Pesutööstus teab hästi, et naiste rinnad ja keha on harva täiuslikult proportsionaalne. Väiksemat kasvu naistel, kes on “pärinud” suured rinnad, torkavad need kehaehituse tõttu sageli palju rohkem silma.

Tuleb välja, et just sügavama, kuid väiksema mõõduga korviga rinnahoidjate järele kasvab nõudlus kõige kiiremini.

Rinnaimplantaate ei mõõdeta korvi suuruse järgi, vaid kuupsentimeetrites. Ilukirurgid teavad et 300-kuupsentimeetrine implantaat mõjub ühe naise kehas hoopis teisiti kui teisel, kelle keha on kas pikem või tüsedam. Internet pakub selles vallas palju võimalusi põhjaliku kodutöö tegemiseks. Näiteks veebilehel www.realself.com on võimalik veenduda selles, et paljud naised, kes on otsustanud B-korvilt minna C- või isegi D-korvini, näivad pärast operatsiooni vägagi loomulikud ja kaunid välja. Nii et enamikul juhtudest me ekstreemsustest rääkida ei saa.

Otse loomulikult on erandjuhtumeid, kuid üldiselt seab juba keha omad piirangud – sõltuvalt kehast on piiratud ka ruum, kuhu implantaati paigaldada.

Meeste tähelepanu ja heakskiit?

Enamik uurimustöid, mis on keskendunud meeste rinnaeelistuste väljaselgitamisele, kipuvad üksteisele vastu rääkima. Seda eeskätt seetõttu, et eelistusi tundub mõjutavat ka selline pisiasi, kas vastaja rollis mees on just söönud või on tal kõht tühi. Ilmneb, et tühja kõhuga mehed eelistavad suuremaid rindu. Mehed, kes on majanduslikult kindlustatud, kelle kõht on täis ning kes soovivad isadust pigem tulevikku lükata, eelistavad väiksemaid rindu. Mehed, kes on valmis isaks saama, eelistavad aga suurema büstiga naisi.

Siinjuures peab mainima, et suur hulk suuremate rindadega naisi ei ole just ülemäära vaimustuses soovimatust tähelepanust, mida meessugu neile tänu täidlasele büstile osutab. Kokkuvõttes on ainult üks tõsiasi, milles on kõik seni tehtud uurimustööd ühel nõul – meestele lihtsalt väga meeldivad naiste rinnad.

Enesekindlus

Kas naised ei peaks mitte aktsepteerima oma rindasid sellistena, nagu need loomulikul kujul on? Raske on öelda, miks rinnasuurendusoperatsioon alati suuremat kõlapinda pakub kui näiteks nina, silmaümbruste või kõhu kohendamise operatsioon, kuid üks on kindel – naised, kes on otsustanud rinnasuurendusoperatsiooni kasuks, tajuvad pärast operatsiooni enesehinnangu tõusu ja enesekindluse paranemist.

Uued kergemad implantaadid

Arvesse tasub võtta ka teaduse võidukäiku. Me elame ajastul, mil meil on võimalik kujundada oma keha täpselt oma soovidele vastavalt ning teha seda ka ohutult. Pigem on küsimus, miks mitte kasutada neid võimalusi. Tänapäeva rinnaimplantaadid on võrreldamatud nendega, mida kasutati viiskümmend aastat tagasi. Erilist äramärkimist väärib viimane uuendus selles valdkonnas – B-Lite rinnaimplantaadid, mis lisaks muudele tehnilistele uuendustele on traditsioonilistest implantaatidest kuni 30% kergemad. Seni on suurema rinnapartiiga naiste põhimure olnud just büsti kaalust tulenevad seljavalud, seega on ligi kolmandiku võrra väiksem kaal äärmiselt märkimisväärne lisandväärtus. Kuna tegu on aga küllaltki värske innovatsiooniga selles valdkonnas, tasub kirurgi konsultatsioonile minnes nimelt küsida B-Lite implantaatide kohta.

Me elame ajastul, kus aina enam ja enam rõhutatakse, et inimese keha on ilus igas suuruses, igal kujul ning sõltumata mingist pealesunnitud abstraktsest iluideaalist. See on iseenesest äärmiselt terve mõtlemine, kuid sellesama mentaliteedi teine külg on see, et igati aktsepteeritav on kujundada oma keha just selliseks, nagu inimene ise soovib. Kuna kõik kehaosad, sealhulgas rinnad ei allu dieedile ega treeningule, siis on võimalik neid enda ideaalile vastavaks voolida üksnes ilukirurgiaga.

Asjatundlikku tasuta konsultatsiooni pakub Tallinnas thehealthclinic.eu

Miks laseksid Sina endale paigaldada rinnaimplantaadid?

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid