Fotod, mida oodatakse, ei pea olema tingimata suurtest ja erilistest jaanituledest või jaaniüritustest, vaid ka väikestest kodustest jaanipäeva tähistamistest, jaaniöisest loodusest, rõõmsatest sõpruskondadest ja kasvõi jaaniõhtusest peolauast. “Kõik, mis ühel jaaniõhtul on jäädvustatud ja jaanipäeva kirjeldab – see ongi parim läbilõige meie pühade tähistamisest ja traditsiooni hoidmisest,” ütles Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja. “Muidugi oleks tore saada ka ülesvõtteid, mis jäävad mõnda olulisse ajajärku Eesti kujunemisel, nagu näiteks laulev revolutsioon, kuid nagu öeldud, on kõik fotod jaanipäevast meie jaoks olulised ja oodatud.”

Fotosid näidatakse 23. juunil Vabaõhumuuseumis toimuval jaanilaupäeva tähistamisel suurtelt ekraanidelt. “Fotodest saame moodustada justkui ajatelje selles osas, kuidas Eestis on läbi ajaloo jaanipäevi tähistatud. Saame fotode abil minna rännakule jaanilaupäevade tähistamisel,” ütleb Dagmar Ingi.

Fotosid jaanipäeva tähistamiseks saab üles laadida aadressile:

Fotot üles laadides peaks foto pealkirja kindlasti lisama oma nime, aastaarvu, mil foto tehtud ning koha, kus mäletus on jäädvustatud.

Keskkond jääb avatuks 20.juunini.

Fotode saatjate vahel loositakse välja kolm perepiletit Vabaõhumuuseumi jaanipeole. Võitjad antakse teada Vabaõhumuuseumi kodulehel 20. juuni õhtul.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid