Mille puhul aitab?

Kiropraktika on efektiivne järgnevate probleemide puhul:

- alaseljavalu;
- kaelavalu;
- peavalu sh migreen;
- õla- ja puusavöötme probleemid;
- närvipitsumissündroomid sh karpaaltunnelisündroom;
- spordivigastused.

Kiropraktika Kliinikusse võib pöörduda ka profülaktilisel eesmärgil. Kiropraktika võib olla ka tervisliku elustiili osa, mis toetab optimaalset keha funktsioneerimist nii kontoritöötajal kui ka tervisesportlasel.

Kas kiropraktika on ohutu?

Kiropraktika on ohutu, kui seda teostab inimene, kes on lõpetanud rahvusvaheliselt akrediteeritud kiropraktika õppeasutuse. Õpe kestab üldjuhul 5 aastat, mis tagab kompetentsi nii diagnoosimises kui ka ravis. Ükski ravimeetod pole täiesti vaba kõrvalmõjudest; paljud patsiendid tunnevad ravi järgselt kohest leevendust, kuid mõned võivad tunda ravijärgselt kerget ebamugavust või valulikkust nagu pärast rasket treeningut. Uuringute kohaselt vaibub see tunne tavaliselt 24 kuni 48 tunni jooksul.

Kas kiropraktikud panevad luud paika?

Patsiendid arvavad sageli, et seljavalu korral nihkuvad lülid paigast ära ja kiropraktikud panevad need nii-öelda paika. Olgugi, et on mõningaid erandeid, kus lülid teineteise suhtes nihkuvad (spondülolistees), siis enamikel juhtudel seda siiski ei esine. Pigem võib liigeste liikuvus erinevatel põhjustel häiruda ning jätta mulje nihkumisest. Optimaalse liikuvuse saavutamiseks on sageli tarvis raviplaani – üks ravikord tihtipeale kestvat tulemust ei anna ning sümptomid naasevad peagi.

Missugune näeb välja raviplaan?

Raviplaanid on individuaalsed ja sõltuvad sümptomite kestvusest ja iseloomust. Näiteks paari päeva või nädala pikkune kaelavalu võib leeveneda juba pärast esimest visiiti, aastatepikkune krooniline alaseljaprobleem vajab tihtipeale aga kuudepikkust ravi, et saavutada märkimisväärne tulemus.

Kiropraktika Kliinik Tallinn, Tornimäe 7–135. Telefon: 5699 6962

Vaata lähemalt: www.kiropraktikakliinik.ee

e-mail: info@kiropraktikakliinik.ee

Kiropraktik Martin Heinmets, Eesti Kiropraktika Liidu ja Maailma Kiropraktika Föderatsiooni liige

Kiropraktik Karl Pärjamäe, Eesti Kiropraktika Liidu ja Maailma Kiropraktika Föderatsiooni liige

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid