Elleni elulugu on põnevik. Ta sündis Saksamaal, jäi kaheaastaselt orvuks ja pendeldas kasuperede-laste­kodude vahet. Pärast keskkooli liitus tsirkusega, kus temast sai mustkunstniku abiline. Ühel päeval astus Ellenile tänaval ligi fotograaf, kes uuris, kas rabav neiu teeb modelli­tööd. Mõeldud-tehtud! Ellen kolis Pariisi ning lõi kümme aastat laineid modellina.

Siis, jälle juhuslikult, kinkis toonane poiss-­sõber talle fotoaparaadi. Kaamera oli Ellenil kaasas ka Aafrikas, kus ta seikles oma modellidest sõbrannadega, ning spontaanselt lavastati fotoseeria. Need pildid avaldati ajakirjanduses ja Ellenile tuli riburada töid: sooviga, et ta oleks kaamera taga, mitte ees.

Paar aastat hiljem pildistas Ellen üht Guessi teksareklaami koos 17aastase Claudia Schifferiga. See oli pöördepunkt mõlema jaoks: Claudiast sai supermodell, Ellenist staaride staarfotograaf. Tema fotodelt vaatavad vastu Naomi Campbell, Linda Evangelista, Madonna, Janet Jackson, Rihanna, Cate Blanchett, David Bowie ja veel paljud maailmakuulsused.

Eesti Naise kõnele vastab Ellen pärast­lõunases Pariisis. Jamame pool tundi tehnikaga, enne kui kuuleme teineteise häält.