Loomult range ja nõudlik Salme õpetas üle 40 aasta tütarlastele kodundust. 1989. aastal Eesti Naisele antud intervjuus torkab ta: “Õpilastel, kes siis kooli tulid, oli tunduvalt rohkem oskusi toiduvalmistamises ja teadmisi käitumises. Tookord kasvatas kodu tütreid paremini kui praegu.”

Kriitiline oli Salme ka enese tegemiste suhtes: “Esimese raamatu “Kodu korrashoid” kirjutasin 1935. aastal. Siis taipasin, et kirjutamiseks peab olema rohkem teadmisi ja elukogemusi. Pidasin ligi kolmkümmend aastat vahet. Olin 55aastane, kui ilmus minu esimene retseptiraamat “Salatid ja mahlajoogid”.

Jutuajamise ajaks oli Salme raamatuid müüdud üle viie miljoni eksemplari ja mitmes keeles. Mis põhimõtteid ta kuulutas? Näiteks:

Üks söögikord peaks igas kodus tingimata niisugune olema, mil kogu pere on koos korraliku söögilaua ääres, kus kõik saavad kasutada söögiriistu. Muidugi ei tohi sellel laual olla vakstu peal.

Söögitegija peab arvestama sööjate maitsetega, kunagi ei tohi kedagi sundida sööma seda, mida ei taheta.

Köök peab pärast toidutegemist olema sama korras kui enne.

Aga mida oleks Salme Masso pakkunud Inglise kuningannale, kui see ootamatult lõunale tuleb? “Kui nii ette hoiatamata ja sellest, mis kodus juhtub olema, siis kõige lihtsam on pitsa, kas või sibula- või aedviljapitsa, kui liha ei ole,” pakkus Salme. “Pitsat on lihtne teha, kõigile vastuvõetav ja pidulik.”