„Kõlab käsklus, orkester hakkab mürtsuma ja tulekandja number 1, Tallinna Polütehnilise Instituudi dotsent Enno Soonurm astub mehise pika sammu. Tema kõrval on kaunitarid, tema taga astuvad kolm kindlameelset tulekandjat, numbrid 2, 3 ja 4. Siis tulevad embleem, lipud, üldlaulupeo üldjuhid ning peakomisjoni liikmed ja – kolmkümmend tuhat lauljat. Ees aga ootavad kümned tuhanded inimesed, võib-olla sada tuhat, võib-olla kakssada või kolmsada tuhat. Vähemalt silmi on nii palju. Aga kõrval jookseb, väike raadiosaatja rinnal, rongkäigu komandant Fred Raudberg ning käsutab: Samm lühemaks, samm lühemaks! Tulekandjad lähevad üle ratsarügemendi hobuse tippivale paraadsammule. See on enneolematult kaunis vaatepilt.”

Nii kirjeldab Heino Ahven kogumikus „Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoor 50” juubelilaulupeo rongkäigu algust Tallinnas Võidu väljakul. Teaduste Akadeemia Meeskoor ehk TAM sai tulekandmise õiguse võistulaulmise tulemusena.

Oli väga ilus ilm, kõigil oli ülev meeleolu. 1969. aasta juubelilaulupeol, kui möödus 100 aastat esimesest Tartus toimunud üldlaulupeost, osales 771 kollektiivi 30 230 laulja ja mängijaga. Kogu see rahvahulk hakkas keskpäeval Võidu väljakult liikuma lauluväljaku suunas.