Moidela on haruldane eesnimi. Vanaema Linda oli sellest Katrinile rääkinud nii: ta oli lugenud saksakeelset jutukest Moidelist ja Hanselist ning see Moidel hakkas talle meeldima. Aga kui ta nime kirja panema läks, siis polnud ametnik Moideliga nõus, käskis a lõppu panna. Nii see tüdruk eksootilise nime saigi.

Kui Moidela oli kolmene, kolis pere Valgast Tartusse, kus Moidela lõpetas 1949. aastal 2. keskkooli. Ülikooli teda ei võetud – isa oli ikkagi rahvavaenlane. Küll aga ei lükanud tema dokumente tagasi Tartu Õpetajate Instituut, mille Moidela lõpetas eesti keele ja kirjanduse õpetajana. 

Ent instituudi ajal juhtus veel üks oluline sündmus Moidela Tõnissoni elus – temast sai ema. Ta oli vaid 18-aastane. Moidela polnud siis oma tütre isa Randar Hiirega abielus ega elanud isegi koos. Oli sõjajärgne aeg, mehi vähe ja kõik olid õnnelikud, et lapsi üldse sündis. Nii ei mõistnud ka Moidela ema tütart hukka, vaid asus kohe appi, nii et noortudeng sai pärast talvist vaheaega kohe kooli tagasi minna.