Krehvtine meeste moos paneb vere keema

 (3)
Mustamäe turg
Legendaarse meeste moos kindel koostisosa on küüslauk.Foto: Sven Arbet

Nõmme turu üheks menukamas kaubaks on saanud nn meeste moos, mida armas 87-aastane vanaproua Asta Lusik oma koduköögis kokku vaaritab. Nõmme turul on Asta kokku müünud juba enam kui 20 aastat.

Meeste moosi toormaterjali kasvatab Asta talunikust poeg ja emal jääb see vaid sobivasse vormi panna. "Mul jäi kord kodus palju küüslauke üle ja ma hakkasin mõtlema, et mis ma küll nendega teen ja siis tegin kokku sellise miksi." Rahvale hakkas see meeldima ja möödunud aastal pandi sellele nimeks meeste moos.

Legendaarse meeste moosi koostisse kuuluvad mädarõigas, küüslauk ja tomat, mis on aetud äbi hakklihamasina hästi peeneks pudruks.

"Meeste moosi nime on ta saanud seetõttu, et ta on ikka kohe nii tugeva maitsega, et keskmine naisterahvas seda kuuma tunnet oma suus naljalt välja ei kannata," selgitab moosimeister Asta.

Keskmiselt segab Asta oma koduköögis kokku nädalas umbes 15 väikest purki meeste moosi, mis siis nädalaga enam-vähem müüdud saavad. "See on tõsiselt hea gripirohi, aga ise ma seda valmistamise ajal enam ei proovi, see on ikka liiga teravamaitseline minu jaoks ja just seepärast seda karmide meest moosiks kutsutaksegi," selgitab Asta.

Allikas: Pealinn

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare