Ravimiameti peadirektori asetäitja Katrin Kiisk kinnitab, et Eesti apteekidest ostetud ravimid on enne müügile lubamist heaks kiidetud, nende säilitamine kontrollitud ja ohutuks kasutamiseks annab apteeker kaasa nõuanded. Samuti kinnitab ta, et võltsitud ravimeid ei ole Eesti apteekidest leitud. „Küll aga tasuks hoiduda neist ravimitest, mille päritolus kindel olla ei saa ning vältida ka tuttavatelt või sugulastelt saadud ravimite kasutamist – need ei pruugi sobida. Ravimi tarvitamise vajaduse määrab siiski arst,“ ütleb Kiisk.

„On veebilehekülgi, kus pakutakse odavaid ravimeid ilma retsepti nõudmata. Nende puhul valitseb oht saada võltsitud ravimeid, mille koostis on teadmata ja mõju ennustamatu. Mõnel puhul ravim ei toimi, kuid tagajärg võib olla ka eluohtlik“, räägib Kiisk.

„Ravimi võib osta ka internetist, kuid seejuures tuleks jälgida, et internetiapteek oleks seaduslik - alates 1. juulist peavad kõik registreeritud internetiapteegid kasutama oma veebilehel vastavat logo kogu Euroopa Liidus,“ annab Kiisk nõu, mida internetist ravimeid ostes silmas pidada.

Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepa sõnul on inimesed üsna teadlikud ning usaldavad ennekõike neid ravimeid ja toidulisandeid, mida arst või apteeker soovitab. Apteekri sõnul ostetakse ravimeid või muid tooteid ka internetiapteegist üsna julgelt, aga sagedasti tullakse nõu küsima ikka apteegist, kas antud preparaat sobib kindla tervisemure korral või mitte ning kas seda võib võtta koos teiste ravimite ja toidulisanditega.

Vaata ka http://www.ravimiamet.ee/voltsravimid