Põiepõletiku puhul teeb enesetunde paremaks jõhvikamahl

 (1)
Keskturg
Jõhvikad.Foto: Ilmar Saabas

Põiepõletiku korral saab abi erinevatest apteegi käsimüügis olevatest preparaatidest. Soovitav on jääda voodirežiimile, hoida alakeha soojas ja tarvitada rohkelt vedelikku, näiteks ravimteesid või jõhvikamahla.

Kindlasti tuleb loobuda alkoholist, kohvist ja vürtsikatest toitudest. Kergekujuline põiepõletik taandub üldjuhul mõne päevaga. Kui kodused vahendid ei aita, pöördu kindlasti arsti poole.

Põiepõletiku sümptomid:

  • valu või põletav tunne urineerimisel;
  • vajadus sagedaseks urineerimiseks, ka öisel ajal;
  • väike uriinihulk ühel urineerimiskorral;
  • põie mittetäieliku tühjenemise tunne;
  • hägune, halvasti lõhnav või veresegune uriin;
  • alakõhuvalu;
  • mõõdukas kehatemperatuuri tõus (37–38 ºC);
  • halb või haiglane enesetunne.

Põiepõletiku sümptomid kaovad varem, kui inimene haigusest täielikult terveneb ehk valulikkus ja tihe urineerimine võivad küll järele anda, aga põiepõletik ei ole veel välja ravitud. Kui ravi liiga vara katkestada, võib põletik muutuda krooniliseks. Arsti määratud antibiootikumikuur tuleb ravimi täpset tarvitamisõpetust järgides kindlasti lõpuni teha, isegi kui sümptomid taanduvad kiiresti.

Seotud lood:

Ravimite täpsel kasutamisel ja külmetust vältides on põiepõletik täiesti väljaravitav.

Millist abi leiab apteegi käsimüügist?

Erinevad jõhvikapreparaadid – jõhvikas sisalduvad komponendid takistavad bakterite kinnitumist kuseteede seintele ja nende paljunemist. Lisaks toetab jõhvikas immuunsüsteemi ja sisaldab rohkesti looduslikke antioksüdante. Jõhvikapreparaate võib kasutada ka põiepõletiku ennetamiseks, sest need aitavad kaitsta kuseteede mikrofloorat. Mõningatesse jõhvikapreparaatidesse on lisatud ka teiste ravimtaimede ekstrakte, näiteks kaselehe või kummeli oma. Kaselehtede ekstrakt soodustab uriini eritumist, kummel mõjub rahustavalt ja põletikku leevendavalt.

Ravimtaimed – põiepõletiku korral saab abi ka leesika-, pohla- ja kaseleheteest. Teesegude seast leiab ka põietee, mis koosneb mitmest erinevast põiepõletikku leevendavast ravimtaimest. Need suurendavad uriini eritumist ja vähendavad kuseteede põletikulisi vaevusi.

Loe veel

Allikas: Südameapteek

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare