Lohutav: liiga pikalt järjest istumine ei pruugigi olla nii halb


Lohutav: liiga pikalt järjest istumine ei pruugigi olla nii halb
Scanpix

Hiljutine uuring pani proovile arvamuse, et pikka aega istumine suurendab varajase surma riski ja seda isegi tervete inimeste puhul.

Ühendkuningriigis asuva Exeteri ülikooli teadlaste poolt läbi viidud pikaajalise terviseuuringu käigus jälgiti 3720 meest ja 1412 naist, kellel ei olnud südamehaigusi, vahendab Kliinik.ee.

1990. aastate lõpus andsid osalejad teavet selle kohta, kui kaua nad igal nädalal istusid – tööl, vabal ajal või televiisorit vaadates. Seejärel jälgiti neid 16 aastat, et näha, mis juhtub.

Teadlased ei leidnud tõendeid, et istumine, olgu tööl või kodus, oleks seotud suurema suremisriskiga.

Uurijate sõnul panevad nende tulemused panevad varasemad uuringud, milles väidetakse, et istumine on kahjulik, isegi kui inimestel on harjumus käia palju jalutamas või end muudmoodi treenida.

Nad ütlevad, et samas võivad nende tulemused olla osaliselt tingitud ka selle konkreetse uuritud inimrühma tavapäraselt suuremast igapäevasest füüsilisest aktiivsusest.

Briti südamefondi kardioloogia valdkonna vanemõde Emily Reeve arvates on passiivset elustiili ja nende mõju tervisele tarvis rohkem uurida.

„Me teame, et istumisaja osadeks jagamine võib teie südame tervisele kasuks tulla ning me tahame inimesi julgustada, et nad oleksid aktiivsed ja jätkaksid liikumist,” selgitas Reeve.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare