Kunagi pole hilja: ka 60ndates eluaastates suitsetamisest loobumine vähendab suremuse riski

 (9)
Suitsetajad
Foto: Vallo Kruuser

Vaatamata edusammudele suitsetamisvastases tegevuses on suitsetamine enneaegsete surmade ja vähki haigestumise peamine põhjus kogu maailmas.

Suitsetamisest loobumise mõju suremusele on seni uuritud nooremate ja keskealiste inimeste hulgas. Uuringuid loobumise mõjust suremusele vanemaealiste seas on vähe.

USA Bethesda vähiuuringute instituudi teadlased aga uurisid suitsetamise ja suremuse seost just 160 113 vanemaealisel isikul.

Uuritavad täitsid küsimustiku oma suitsetamisharjumuste kohta aastatel 2004–2005, andmeid nende suremuse kohta koguti 2011. aasta lõpuni.

Andmete analüüsil ilmnes, et nende inimeste seas, kes pidevalt suitsetasid, oli kolm korda suurem suremus võrreldes nendega, kes polnud kunagi suitsetanud.

Võrreldes suitsetamist jätkanud grupiga oli poole väiksem suremus nende hulgas, kes olid loobunud suitsetamisest enne 50. eluaastat, ja kolmandiku võrra väiksem suremus grupis, kes olid seda teinud enne 60. eluaastat.

Isikute seas, kes olid suitsetamisest loobunud vanuses 60–69 eluaastat, oli suremus 23% võrra väiksem võrreldes nendega, kes jätkasid suitsetamist.

Uuringu tulemused kinnitavad, et ka kuuekümnendates eluaastates suitsetamisest loobumine vähendab staažikate suitsetajate suremuse riski pärast seitsmekümnendat eluaastat.

Seotud lood:

Ehk teisisõnu - suitsetamisest loobumine ükskõik millises vanuses pikendab teie eluiga.

Allikas: Eesti Arst

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare