Doktor Jüri Enneti lihtne soovitus istuva töö tegijatele ehk "Enneti palve"


Jüri Ennet
Jüri EnnetTerje Lepp

"Inimese keha tuleb väga hästi toime enese reguleerimisega, kui tingimused on soodsad. Organism on targem ja tugevam, kui paljud oskavad arvata. Ega muidu inimesed poleks aastatuhandete jooksul suutnud ellu jääda ja kohaneda," selgitab doktor Jüri Ennet.

Ning jätkab: "Lihtne näide jällegi-kui palava ilmaga kaua ühel kohal seista, võib minestada, sest veri liigub-valgub peast jalgadesse. Minestuse puhul ei tohi hakata inimest püsti tõstma, laske rahulikult lamada ja tõstke hoopis jalad peast kõrgemale. Sel viisil korrigeerides keha asendit, parandame vereringet ja aju saab uuesti piisavalt verd.

Seda tõde saab kasutada ka igapäevaelus, kui teeme vähemalt korra tunnis mõne lihtsa harjutuse. Mina olen enda ja oma patsientide jaoks välja töötanud lihtsa viisi, kuidas ka istuvat tööd tegev inimese saab isegi kontoris oma verevarustust parandada ja seeläbi oma potentsiaali suurendada. Nimetan seda ise Enneti palveks.

Vaja on tõusta, sirutada-ringutada end ülesse, otsekui küünitades midagi kõrgelt riiulilt haarama. Siis painutada- laskuda ette-alla, võib toetada küünarnukid ka põlvedele. Rahuneb kogu keha, paraneb aju ja organismi tegevus! Ning tagasi lähteasendisse e püsti. Vanemad inimesed võivad seda harjutust teha istudes ja kui on probleemiks kõrge vererõhk, siis jälgida, et pea ei liiguks põlvedest allapoole, ehk võtta selline tukkuva kutsari asend."

Pikemalt saad sellest, mida dr Ennet õnne valemiks peab, lugeda ajalehest Pealinn.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare