Milliste taimeteedega puhastada organismi?

 (3)
Milliste taimeteedega puhastada organismi?
Unsplash.com

Taimeteedega puhastamine mõjub hästi paljudele organitele, parandab enesetunnet ega nõua suurt enesedistsipliini. Puhastuskuurina juuakse teed 10–14 päeva, seejärel tehakse nädalane paus ja siis korratakse kuuri. Teed on soovitatav juua klaasitäis enne magamaminekut ja pärast teejoomist ei tohi enam süüa, õpetab raamat „Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale“.

Organismi puhastava taimetee valmistamisel on vee puhtus ja pehmus iseäranis tähtis. Parim vesi on pehme mineraalaineid sisaldav allikavesi. Kõige kurjemad vaenlased on mitmesugused kemikaalid (kloor), samuti vee karedus. Klooririkkal veel tuleks lasta seista öö läbi jahedas, samuti aitab vee valamine läbi paberfiltri.
Vanarahvatarkus õpetab, et vee puhastamiseks tuleb vee sees hoida hõbelusikat.

Loe veel

- Kurgirohutõmmis. Võta 1 tl peenestatud ürti 1 klaasitäie keeva vee kohta, lase 5 tundi kaane all tõmmata ja kurna. Joo 1–2 klaasitäit päevas. Kurgirohi kiirendab ainevahetust, viib organismist vett välja, suurendab sapieritust ja on kergelt lahtistava toimega.
- Salveitõmmis. Vala 1 sl kuivatatud ürdile 1 klaasitäis keeva vett, lase 15 minutit tõmmata ja kurna. Joo valmistatud kogus võrdsetes osades kolmel korral päeva jooksul.
- Aasristikutee. Võta 1–2 tl kuivatatud õisi 1 klaasitäie keeva vee kohta, lase 15–30 minutit tõmmata ja kurna. Joo pool klaasitäit 3–4 korda päevas. Kuur võib kesta 2 nädalat. Aasristik aitab organismil vett väljutada ja on hea verepuhastajana.
- Kanarbikutõmmis. Võta 1 sl kuivatatud ürti 2 klaasitäie keeva vee kohta, lase 10 minutit tõmmata ja kurna. Joo pool klaasitäit 4 korda päevas enne sööki. Kanarbik aitab organismil vett väljutada. Kanarbikuteed võib juua pikema perioodi jooksul.
- Kõrvenõgesetõmmis. Võta 1 sl kuivatatud peenestatud lehti 1 klaasitäie keeva vee kohta, lase 10 minutit tõmmata ja kurna. Võta 1 sl 3 korda päevas. Kõrvenõges soodustab toksiinide väljutamist ja peletab näljatunnet.
- Palderjanijuuretõmmis. Võta 1 tl kuivatatud peenestatud juurt 1 klaasitäie keeva vee kohta, lase 30–45 minutit tõmmata ja kurna. Võta 1–2 sl 3 korda päevas. Palderjan leevendab suurepäraselt näljatunnet ja parandab tuju.
- Takjajuuretee. Võta 2 tl kuivatatud peenestatud juurt 1 klaasitäie keeva vee kohta, keeda vaiksel tulel 10–20 minutit, jahuta ja kurna. Joo 1–2 klaasitäit lonkshaaval päeva jooksul. Takjajuur kiirendab rasvade ainevahetust, toimib diureetiliselt ja leevendab näljatunnet.
- Võililletee. Võta 1 tl kuivatatud peenestatud juurt ja kuivatatud lehti klaasitäie vee kohta, keeda 15 minutit, jahuta 45 minutit, kurna ja lisa ärakeenud veekogus. Võta 1 sl 3 korda päevas enne sööki ainevahetuse kiirendamiseks.
- Kannikesetõmmis. Vala 1 tl kuivatatud ürdile 1 klaasitäis kuuma vett (70°C), lase 10 minutit tõmmata ja kurna. Joo 2–3 klaasitäit päevas. Ravikuuri kestus on 2 nädalat.
- Kuldjuuretõmmis. Vala 1 tl kuivatatud purustatud juurele 1,5–2 liitrit keeva vett, lase aeglaselt jahtuda ja paar tundi seista. Joo 1–2 klaasitäit 3–4 korda päevas.
- Naistepunatee. Võta 1 sl kuivatatud peenestatud ürti klaasitäie vee kohta, keeda 10 minutit, lase seista jahtumiseni ja kurna. Joo 1/3 klaasitäit 3 korda päevas pool tundi enne sööki.

Seotud lood:

„Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale. Looduslikud ilu- ja ravivõtted, tervistav toitumine“, koostanud ja toimetanud Klaire Kolmann. Kirjastus Estada K 2016

Raamat annab ülevaate keskikka jõudnud inimeste terviseprobleemidest ja pakub lahendusi. Juttu on südame- ja veresoonkonnahaigustest, luu- ja liigesehaigustest, maksa- ja sapipõiehaigustest, mälu ja kehakaalu probleemidest jne.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare