Vaid 24 protsenti eestimaalastest ei näksi toidukordade vahel


õunad
Eesti inimesed söövad toidukordade vahel sageli puuvilju.Foto: Kirsi Lattu

76 protsenti Eesti inimestest sööb ka toidukordade vahel: 61 protsenti näksib lõuna- ja õhtusöögi vahel, 42 protsenti hommiku- ja lõunasöögi vahel ning 5 protsenti pärast õhtusööki.

Eestimaalaste näksimisharjumused on siiski pigem tervislikud. Kõige enam süüakse toidukordade vahel puuvilja, võrdlemisi palju ka pähkleid ja kuivatatud puuvilja, harvemini köögivilja. Lisaks valitakse toidukordade vahele piimatooteid, šokolaadi ja teisi maiustusi ning võileibu. Jookidest eelistatakse kõige sagedamini teed ja kohvi, selgub maailma suurima

toiduainetööstuse Nestlé tellitud ja uuringufirma Nielsen tehtud uuringust, kus tehti 1000 intervjuud 18-60 aasta vanuste Eesti elanikega.
Erinevates vanusegruppides suuri kõikumisi ei täheldatud, kuid võib välja tuua, et üle 36-aastaste seas leidub rohkem neid inimesi, kes ei näksi toidukordade vahel üldse (27%). Vanusegrupis 18-25 ütles vaid 17 protsenti vastanutest, et ei näksi üldse, samuti on selles vanusegrupis enim õhtuseid näksijaid (9%).

Lätis on neid, kes toidukordade vahel ei söö, 26 protsenti, ja Leedus 30 protsenti. Toidukordade vahel näksijaid on naabrite juures küll vähem, kuid eestlased söövad Läti ja Leedu inimestest rohkem puuvilja ning vähem maiustusi. Samuti on lõunanaabrid mõnevõrra altimad näksima hilisõhtul.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare