Uuring: üle poole Eesti inimestest ei oska kasutada erinevatele riietele mõeldud pesumasinaprogramme

 (1)
Uuring: üle poole Eesti inimestest ei oska kasutada erinevatele riietele mõeldud pesumasinaprogramme
MorgueFile

44% Eesti inimestest teab, milliseid pesuprogramme tuleb erievate riidematerjalide pesemisel kasutada, iga kümnes mees aga ei tunne ühtki pesumasina programmi, selgus uuringufirma Norstat Eestis läbi viidud uuringust.

Uuringu järgi tegelevad majapidamistes pesupesemisega rohkem naised, kelle teadlikkus pesuprogrammidest on märksa kõrgem kui meestel. 49% uuringus osalenud naistest oskab seadistada pesumasina iga riidesordi jaoks, samas kui meestest valdab seda oskust 38%.

“88% vastanud naistest tunnistas, et just tema hoolitseb kodus pesupesemise eest. Seega on loogiline, et naised on paremini kursis, milline veetemperatuur, pesutsükkel ja tsentrifuugikiirus erinevatele kangastele sobib,” kommenteeris uuringu tellinud Samsung Eesti juht Toomas Tiits. “Iga kümnes mees aga tunnistas, et ei tunne ühtki pesumasina programmi.”

Valdav osa ehk 73% Eesti inimesi peseb pesu 1-3 korda nädalas, 10% inimesi peseb harvemini kui kord nädalas. Iga päev töötab pesumasin 4% inimeste kodus.

“Kaasaegne tehnoloogia ja head pesuvahendid töötlevad erinevaid kangaid õrnalt ning seetõttu näevad riided head välja ka pärast kümneid pesukordi, seetõttu on pesupesemine paljudes majapidamistes saanud ülepäevaseks tegevuseks,” rääkis Tiits. “Vähetähtis pole ka pesupesemiseks kuluv aeg – näiteks Samsungi uus QuickDrive pesumasin suudab pesu pesta puhtaks kaks korda kiiremini kui muu masinad ning tagab selle, et puhtad rõivad on kogu aeg ja väikese vaevaga käepärast.”

Kui pesupesemine on kodustest töödest peamiselt naiste pärusmaa, siis üldiselt panustavad majapidamise korrashoiule perekonnaliikmed üsna võrdselt. Pooled Eesti inimesed kulutavad nädalas kodustele töödele 1-3 tundi, veerand vastanutest küürib kodu nädalas rohkem kui viis tundi.

Norstati uuringus osales 508 inimest.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare