Uurea, dekspantenool ja sheavõi - nahk vajab kevadel niisutamist


Ilusalong
IlusalongFoto: Ilmar Saabas

Kevadel on sageli probleemiks naha kuivus, sest külm talv, kuiv õhk ja kütteperiood on selle kuivaks muutnud. Sellepärast on väga oluline naha niisutamine.

Eriti hästi niisutavad tooted, mis sisaldavad uureat, dekspantenooli, sheavõid. Dušigeelide asemel võib kasutada dušiõlisid.

Kindlasti tuleb enne kreemitamist nahka koorida, sest pärast surnud rakkude eemaldamist pääsevad kreemi toimeained sügavamale nahakihtidesse. Nahk saab niiskeks kiiremini ja paremini.

Rasuse (tihti ka akneprobleemidega) naha hooldamiseks on hea kasutada puhastus- ja hoolduskreeme, mis aitavad rasueritust reguleerida, on põletikuvastased ning mõnel juhul sisaldavad ka matistavaid komponente. Viimased imavad rasu endasse, nii et nägu ei hakka päeva jooksul läikima. Enamasti sobivad need tooted ka meigi alla.

Ühtsed sarjad on normaalsele ja seganahale. Need kreemid on kerged (light) ja niisutavad, imenduvad kiiresti ega jäta nahka läikima, sobides ideaalselt meigi aluskreemiks. Kuiva ja ülikuiva naha kreemipurkidel on vastupidine märgistus – rich.

Pikemalt kevadise nahahoolduse kohta saab lugeda siit.

https://kodus.ee/artikkel/mida-teha-kevadel-kuivaks-muutunud-nahaga

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare