Õpetaja armus ja jättis neli last

 (41)
fotod-19
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

Rainer oli tubli õpetaja, aga ootamatud ja tõsised armumised tegid tema eraelu väga keeruliseks.

Loe veel

Ta oli täiesti mustermees, kellele meeldis õpilastega ka tunnivälisel ajal tegelda. Ta laulis linna kooris ning seltskonnas mängis alati kitarri ja laulis. Raineri naine oli uhke oma mehe üle. Rainer oli 30aastane, aga tema naine 25 ja lapsi neil veel ei olnud.
Siis armus Rainer aga 19aastasesse Maritisse. Neiu oli sama kutseõppeasutuse õpilane, kus Rainer õpetas. Neiu oli eriala tulnud omandama pärast gümnaasiumi lõpetamist. Armumine oli nii tugev, et Rainer rääkis sellest kohe oma naisele. Ta kinnitas, et tahab lahutada ja abielluda Maritiga. Kuna korter oli Raineri oma, ei jäänud naisel muud üle kui välja kolida. Ta kolis üldse maale ema juurde teise linna külje alla. Marit kolis õpilaskodust ära Raineri juurde.
Nüüd algasid Raineri õnnelikud aastad, kus ta pidevalt lausa säras. Marit sünnitas kuue aasta jooksul neli last. Kui sündis neljas laps, noorem tütar, oli Rainer aga juba armunud teise naisesse.
Laulukooris oli tal tekkinud vastastikune sümpaatia ühe teise kooli õpetajaga. Jälle armus Rainer nii tõsiselt, et jättis oma naise ja neli last ning kolis õpetaja juurde elama. Mariti jättis ta armulikult enda korterisse elama. Maritil ei olnud aga kuigi hea tunne pealt vaadata oma mehe õnne teise naisega. Väga raske oli lastel. Ta leseks jäänud emal oli õnneks Pärnus väike maja, kuhu ta oma nelja lapsega elama kolis.
Rainer käis ikka lapsi Pärnus vaatamas ka toetas neid, niipalju kui õpetaja palgast võimalik oli. Esimene aasta uue naisega möödus ilusasti, aga siis hakkasid neil tekkima tülid. Rainer ei kurtnud sõpradele millegi üle, aga uuele naisele vist ei meeldinud, et ta küllalt sageli laste ja seega ka endise naise juures käib. Kuid nagu ikka juhtub, leppisid elukaaslased pärast tülisid ära ja elasid edasi. Tasapisi harjutakse paljude ebamugavustega.
Siis aga sai aga Raineri sõber täiesti ootamatult infarki ja sattus pikaks ajaks haiglasse. Tema tervis taastus vaevaliselt. Rainer käis sõpra vaatamas ja nägi, et alati oli ka sõbra naine oma kaasa kõrval. See oli Rainerile raske hetk. Igatahes rääkis ta sõpradele, et teda haaras hirm: kui temaga nii juhtub, kes siis talle toeks jääb. Kas tema praegune kaasa istub kõik õhtud haiglas? Kes jääb temaga, kui ta päris terveks enam ei saagi?
Rainer palus oma laste emalt andeks ja soovis, et nad jälle koos elaksid. Esialgu tuli vanem poeg Raineri juurde elama, aga juba mõne kuu pärast leppisid Rainer ja Marit ära ning elavad jälle koos nelja lapsega. Rainer ei muretse enam, et ta haigena või vanaduses peab üksi jääma ja keegi tema eest ei hoolitse.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare