Nippe herilaste rünnaku vältimiseks

 (7)
herilane
herilaneFoto: Ingmar Muusikus

Kes meist poleks suvel või varasügisel pidanud terrassil võitlust tigedate herilastega arbuusitüki või morsiklaasi ümber? Kodus.ee jagab mõned nõuanded, mis peaks aitama herilasi sinu kodu terrassilt eemal hoida.

1. Istumiskoha lähedale taimed, mida herilased ei salli
Näiteks lavendel, sidrunmeliss, basiilik ja tomat, aga väidetavalt ka daaliad ja pelargoonid herilastele ei meeldi - sestap tasub istumiskoha lähedale just neid istutada. Magusalt lõhnavad taimed, mida herilased, nagu ka mesilased armastavad, tasuks pigem istutada istumiskohast kaugemale.

2. Kasuta lõhnaküünlaid ja eeterlikke õlisid
Põlevad citronellaküünlad, tugevalt lõhnavad eeterile õlide segud, ka viirukisuits peaks nad eemal hoidma. Samuti võid sidrunisse nelki torgata, istumiskoha juurde basiilikulehti raputada, või lauale apnna mõned küüslauguküüned - ka nende lõhn peaks herilasi peletama.

3. Juhi nad kõrvale
Säti kaugemale aianurka maiustamiseks midagi herilaste lemmikmenüüst - näiteks moosi, käärinud jooki vms.

4. Kata kinni toidunõud ja ära jäta jääke lauale
Tuleks vaadata, et lahtised toidunõud oleks kinni kaetud ja jääke õuekööki lauale ei jääks - see kutsub herilasi kohe maiustama.

5. Pese kohe higi maha ja ära kasuta magusaid lõhnaõlisid
Inimese higi meelitab herilasi kohale, seega tasuks kohe pärast sporti või aiatöid end korralikult ära pesta. Aiapeole minekuks ära kasuta aga väga magusaid lõhnaõlisid või tugevaid deodorante, võid nõnda herilaste märklauaks sattuda. Selle asemel piserda endale peale lavendiõli - lõhnab hästi ja hoiab tüütud putukad eemal.

Seotud lood:

6. Purgijooke joo kõrrega ja mahakukkunud vilju ära hammusta
Kindluse mõttes tasub aiapeol purgijooke juua kõrrega - sa ei tea kunagi, millal mõni herilane märkamatult su siidrisse maiustama on pugenud. Samuti tuleks ettevaatlik olla puu alla mahakukkunud magusa õuna vms. hammustamisel - herilane võib samuti viljaga maiustada.

Tahad ilusal hilissuvel õues süüa, aga herilased kimbutavad? Need kodused vahendid peaks herilasi peletama:

https://kodus.ee/artikkel/4-kodust-vahendit-herilaste-vastu

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare