Mehe anekdootlik lugu poes: kolme grillkanaga ostukäru aeti ära!

 (6)
grillkana
grillkanaFoto: Andres Putting

54aastane autojuht Mart läheb Tallinna loomaaia lähedal Ehitajate teel avatud suurde Maxima XXX poodi nädalavahetustel enne kella 19, kui päeva jooksul valmis tehtud grilltoodete hind lastakse 50% alla, sest järgmisel päeval seda kaupa enam müüa ei saa.

Näiteks grillkana kilohind langeb nelja euro pealt kahe peale. Vahel on seal palju rahvast ja elavas järjekorras läheb närviliseks, sest kaugeltki kõigile ei jätku poole hinnaga kaupa. Aga sellist nalja, nagu Mardiga hiljuti juhtus, vaataks ta parema meelega komöödiafilmist.

Mart võttis reedel õhtul aegsasti järjekorra eesotsas koha sisse, et pärast kella 19 esimeste seas oma tellimus esitada ja mitte millestki soovitust ilma jääda. Ta ostab tavaliselt nii palju, et varu jätkub terveks nädalaks. Ta oli võtnud ratastega ostukäru ja hoidis seda enda kõrval. Kui Mardi kord küsida tuli, soovis ta kolm grillkana.
Sel ajal, kui ta oma kolme kana järjest kärusse sättis, oli aga järjekorras järgmine juba müüjale oma soovi öelnud.

Mart tahtis aga osta veel kilo grillkanatiibu ja kilo grillkoibi, mis allahinnatuna maksavad samuti vaid veidi üle kahe euro kilo. Mart lükkas käru natuke endast eemale, et järjekorras oma õiguste eest võidelda. Mart sai oma ostuõiguse tagasi ja oli väga rõõmus. Ta küsis kilo tiibu ja kilo koibi. Mõlema käe otsas kilone kott, pöördus ta oma ostukäru otsima, aga seda polnud enam.

Loe veel

„Mul oli kohe kõik selge,“ räägib Mart. „Keegi ilmselt nägi, et talle odavaid grillkanu ei jätku ja pani mu kanakäruga ajama. Hüüdsin kohe leti juures kõva häälega: „Kto ukral moii kuritsõ?“ ja küsisin järjekorra käest: „Võ videli, kto ukral moii kuritsõ?“ Kogu suhtlus käis seal vene keeles. Kõik kehitasid õlgu. Kuradi elu, keerad korraks kärule selja ja keegi kihutab su kolme kanaga minema, sihukest lugu ma ei mäletagi! Ega siis midagi, kui keegi ei näinud, tuli ise hakata detektiiviks. See pervert ei saanud ju kaugele põgeneda. Pealegi meenus mulle üks tähtis asitõend. Nimelt tegid kenad neiud samal õhtul poes teede esitlust ja ma ostsin neilt kolm pakki teed. Seega tuli otsida ostukäru, kus on kolm grillkana ja kolm pakki teed. Ma millegipärast oletasin, et see tüüp kihutas mu käruga kohe kassade juurde, et kiiresti poest välja pääseda. Kihutasin siis oma arust tema kannul. Aga ei midagi. Mu mälu järgi seal viis-kuus kassat töötas ja ma uurisin kõigi järjekorras seisjate ostukärud läbi. Kolme grillkanaga ei olnud kedagi, rääkimata teest. Seal ei olnud üldse kellelgi grillkanu. Täiesti absurdne lugu. Kuhu ta ennast peitis koos mu kanadega! Patrullisin veel üks viis minutit kassatsoonis, et äkki ilmub mingi kolme kanaga tüüp. Aga ei midagi. No hakksin siis vahekäike läbi kammima, alates kosmeetikast ja toidunõudest või mis seal alguses ongi. No lihtsalt ei olnud ühtegi sellist tüüpi, kelle kärus oleks kolm grillkana ja kolm teed. Hea küll, need teed ta võis kuhugi riilulile sokutada, et asitõenditest vabaneda, aga kanadest ta ei saanud ju loobuda, milleks siis üldse mu käru võtta. Seal letis oli muidugi selle lühikese ajaga juba kõik otsas, nii grillkanad, tiivad kui ka koivad. Võtsin endale uue käru, sest kaua ma jooksen niimoodi ringi, kilo koibi ja kilo tiibu käes. Süda ei andnud ikka rahu, patrullisjn seal veel oma pool tundi ringi ja mõtisklesin, mis vahes see pervert küll võib ennast peita, aga ei midagi. Kurat, nagu õhku oleks tõusnud koos mu käru ja kolme kanaga.“

Mart ei ole üldse enam nördinud n-ö kanavarguse pärast ja käib rõõmsalt edasi kella 19 allahindlusi ootamas, aga teda natuke ikka vaevab küsimus, kuidas see inimene, kes tema ostukäruga minema sõitis, nii kiiresti suutis kaduda ja samas grillkanadega käru maha jätmata. Kui Mart nüüd järjekorras kella 19 kukkumist ootab, et poole odavamaid grilltooteid saada, mängib ta lõbusat mõttemängu, kellelt järjekorras seisjatelt õnnestuks käru ära ajada. Aga loomulikult ei hakka ta kunagi kellegi käru ära ajama.

Lugu ilmus Nelli Teatajas

Eesti Naine loosib teööijate vahel 3000 euro väärtuses kingitusi!
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare