LAULUPIDU INGLISMAAL | Bohemian Rhapsody 65000 fänni esituses

 (7)

Londonis asuv Hyde Park on üks maailma kuulsamaid paiku, kus viiakse läbi kõige grandioossemaid rokk-kontserte. Selle aasta esimesel juulil leidis seal aset maailmakuulsa punk-rokk ansambli Green Day etteaste. Kuid mitte nende etteaste ei olnud see, mis maailmal külmavärinad nahale tõi, vaid see, mis toimus vahetult enne kontserti.

Selleks, et täita aeg enne bändi lavale astumist, lasti rahvale kõlaritest muusikat ja üheks looks, mis ette mängiti, oli Queeni „Bohemian Rhapsody” instrumentaalpala. Queeni sünnipaigas Inglismaal juhtus see, mis juhtuma pidi – 65000 inimest, kes olid kontserdile kogunenud, laulsid täiest kõrist kaasa legendaarse anambli veelgi legendaarsemat laulu ja seda mitte lihtsalt välja jorisedes, vaid nii sõnad kui meloodia kõlasid perfektselt nagu oleks see tükk meie laulupeost. Isegi kitarrisoolo kaasalauldavad kohad ümiseti kaasa.

Video, mis jäi lindile laval olnud kaameras, andis suurepäraselt edasi selle, mille Queen meile kunagi pärandina jättis. „Ainult Queen suudab rahva selliselt rõkkama panna nii, et teda ennast isegi kohal pole” ütlesid lummatud fännid. Kes iganes lugu teab ja seda võimsalt kodus kõlaritest kuulab, võib tunda seda ülevat tunnet, mida sellise rahvahulga ühtsus pakkuda võib.

Mis võiks olla eestikeelne poplugu, mida me oskaksime sama perfektselt kaasa laulda? „Kauges külas”? Eks aeg näitab.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare