Kuidas turgutada aiatööst väsinud käsi


Kuidas turgutada aiatööst väsinud käsi
Foto: Pille Hermann

Kui jalad on väsinud, siis leiame ikka hetke, et istuda ja jalgu puhata. Samas ei tohiks ka oma käsi unarusse jätta.

Aiatöö tulemusena on peenrad ja aed kaunid. Aga eks ole oma jälg sellest ka kätele jäänud – nahk on muutunud kuivaks ja küünedki tuhmid. Siin on paar lihtsat nippi, kuidas kodus käsi turgutada.

- Sõrmeküüned muutuvad jälle läikivaks, kui neile masseerida natuke oliiviõli. Seejärel kreemitage käed korralikult sisse ja tõmmake kätte puuvillased kindad. Need võivad olla käes kas või magadeski.

- Kui soovite oma kätele midagi tõeliselt mõnusat, võtke 1 osa mett ja 1 osa mandliõli, soovi korral lisage ka mõnda aroomiõli.

Segage kõik ained ja määrige käed korralikult enne magamaminekut sisse.

- Kuivadele kätele mõjub turgutavalt segu, mille koostises on 1 osa roosivett ja 1 osa kookosõli. Kui pole mahti poest roosivett ostma minna, siis saab selle ka ise kodus valmis teha. Korjake suur peotäis õisi ja asetage klaaspurki, nii et see on triiki täis. Seejärel valage ettevaatlikult vesi peale, laske seista jahedas 24 tundi ning roosivesi ongi valmis. Sellist roosivett võib lisada ka vannivette.

- Võtke lusikatäis mett ja teine rõõska koort ning segage ühtlaseks. Määrige segu kätele, hoidke paarkümmend minutit ning seejärel loputage maha.

Pärast protseduuri võib kätele kreemi asemel määrida kas oliivi- või kookosõli.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare