Kuidas kasvatada paprikat seemnest


photo(2)
Foto: Astrid Lepik

Paprika on pika kasvuajaga troopikataim. Suvise saagi saamiseks tuleb taimed siseruumis ette kasvatada. Seemned peaks külvama veebruari lõpust aprilli alguseni kohe eraldi turbapottidesse.

Taim talub ümberistutamist halvasti, sest juurestik taastub visalt. Hiljem võib noortaime koos turbapotiga istutada suuremasse anumasse.

Paprika tahab palju valgust – seega peaksid nad kasvama väga valgel aknalaual või saama lisavalgust, muidu venivad noortaimed pikaks ja nõrgaks. Valgust võib suurendada ka peeglit vm peegelduvat materjali kasutades – nii et taimepotid jäävad akna ja peegli vahele ning aknast tulev valgus peegeldub toapoolt tagasi. Soojus on piisav umbes 22 kraadises ruumis.

Taimed ei tohiks paikneda liiga tihedalt – jälgi, et taimede lehed ei puutuks omavahel kokku – nii on valguse juurdepääs parem.

Suveks õue, terrassile, rõdule või kasvuhoonesse tõstes tuleb noori taimi eelnevalt karastada, s.t välisõhuga järk-järgult harjutada. Seda tuleks teha paar nädalat enne õueviimist – tuulutada ruumi sagedasti, et temperatuur oleks 13-15 kraadi piires.

Kindlasti vajavad kasvandikud toitaineid. Hoogsaks kasvuks tahavad nad juba paari pärislehe ilmudes kompleksväetisega väetamist.

Lehetäid, lestalised ja karilased armastavad samuti paprikaid – jälgi ja puhasta vajadusel oma taimi.

Seotud lood:

Paprika liikide kohta loe lähemalt siit:

https://kodus.ee/artikkel/millist-paprikat-kasvatada-soodavat-voi-dekoratiivset-ettevaatust-moni-sort-murgine


Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare