Fotograaf annab nõu, kuidas jäädvustada beebiaega kodus


Fotograaf annab nõu, kuidas jäädvustada beebiaega kodus
Foto Anete Tomingas

Eestis on järjest kasvanud huvi beebifotograafia vastu – aina enam soovitakse jäädvustada uue pereliikme saabumist ja esimesi elupäevi. Öeldakse, et parim aeg vastsündinu pildistamiseks on kuni beebi 14-päevaseks saamiseni, mil beebi on oma sünnikaalule ja pikkusele kõige lähemal. Kui aga pisikese pereliikmega veel fotograafi juurde ei saa minna, siis tasub võtta appi kodused fotonipid.

Fotograaf Anete Tominga sõnul saab beebist imelisi hetki jäädvustada olenemata tema vanusest, kahe kuusest lapsest saab samamoodi väga armsaid pilte kui viie päevasest. “Mina soovitaksin teha pildid pere jaoks esimesel võimalusel ja seda põhjusel, et beebid kasvavad ulmeliselt kiiresti ja tema väiksust on tulevikus võrratu pildilt imetleda,” lausus Toming, kes kinnitas, et beebifotograaf võib olla iga ema või isa, kes kasutab nutitelefoni, millel on hea kaamera.

Kuna beebid tunnetavad väga hästi vanemate emotsioone ning reageerivad enamasti vastavalt nendele, siis on pildistamise päeval ning sellele eelneval päeval oluline, et vanemad lihtsalt naudiks protsessi ja ei muretseks üleliia näiteks kodu korrashoiu ning pildistamise pärast.

“Kodusessiooni eeliseks on omas keskkonnas olemine nii beebil kui ka vanematel. Kodu on sinu kindlus – ükskõik, kas jäädvustad beebit ise või kutsud fotograafi appi, keskendu oma igapäevaelule,” sõnas fotograaf.

Seotud lood:

Mängi valgusega

Ise fotograafi rolli astudes pööra tähelepanu valgusele. Mitmetel nutitelefonidel on juba nii head kaamerad, et sageli ei saa arugi, kas pilt on tehtud peegelkaamera või nutitelefoniga. Näiteks võimaldab Huawei P20 Pro kolmikkaamera valida portreerežiimi, mis tänu tehisintellekti toele järgib näojooni ja kohandab valgust nii, et saada parim võimalik autoportree. Toming soovitab valida beebi jäädvustamiseks võimalikult naturaalse valguse – on see siis avara akna vahetus läheduses või katuseakna all. “Vältima peaks otsest päikesevalgust ja tekkivaid varje,” sõnas fotograaf.

Vali sobiv taust

Loe veel

Valguse kõrval on oluline ka taust, millel pildistada – hea fototulemuse annab, kui beebi riietus või tekk on taustast erinev. “Puhtad, selged toonid ning mustrite vähemus laseb domineerida pisikesel beebil – kui kasutada riiete või tekkidena dominantseid mustreid või värve, siis jääb beebi tagaplaanile,” sõnas Toming, kelle sõnul peab beebifotograafias paika “vähem on rohkem”. “Nutitelefoniga pildistades tasub valida nt lähivõtterežiim, mis hägustab tausta, tagab värvitäpsuse ja teravuse – kõik selleks, et beebit rohkem esile tuua,” soovitas Toming.

Jäädvusta võimalikult palju

Kui beebi on juba pisut suurem, siis peab pildistamisel arvestama ka, et laps ei pruugi alati eeskujult paigalt seista, vaid soovib poosi vahetada või ringi roomata. Sellistel hetkedel tuleb kasuks nutitelefoni võime jäädvustada elavaid hetki. Näiteks fotograafide poolt kiidetud Huawei P20 Pro jäädvustab liikuva tegevuse üksikasjad muretult ning hetked, mis on kiirelt kaduvad, saavad kenasti pildile. Sellist funktsiooni kasutades ei pea muretsema, et pilt tuleb udune või värvid on paigast ära – nutitelefoni tehisintellekti abil reguleeritakse kaamera sätteid automaatselt, mis omakorda tagab parima pildi kvaliteedi.

Olles kahevahel, kas haarata ikkagi telefon, et mõnda armast hetke tabada, siis Toming soovitab seda alati teha. “Beebid kasvavad nii kiiresti ja iga mälestus on eriline,” sõnas fotograaf.

Fotod Anete Toming

Kuna nutitelefonid teevad väga hea kvaliteediga pilte, siis on hea mõte lasta pildid ka välja printida. “Tänavapäeval on mitmeid häid võimalusi internetis albumeid kokku panna ja hea hinna eest lasta trükkida,” soovitas fotograaf. Kuna pildid on imelised mälestused ning iga kuuga beebi areneb ja õpib midagi uut, siis on pilte tore vaadata juba ainuüksi paari kuu möödumisel, rääkimata juba aastatest.

Allikas: Optimist Public

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare