Eesti Vabaõhumuuseum ootab fotosid Eesti inimeste jaanipäevadest


Eesti Vabaõhumuuseum ootab fotosid Eesti inimeste jaanipäevadest
Tallinna Jalgrattasõitjate Ühingu jaanituli aastal 1935 Harjumaal.Eesti Vabaõhumuuesum

Eesti Vabaõhumuuseum ootab kuni 20. juunini Eesti inimeste fotosid oma jaanipäevade meeldejäävatest hetkedest. Algatus toimub seoses 23. juunil Eesti Vabaõhumuuseumis korraldatava Eesti 100. juubeliaasta suurima jaanipeoga “Ärkamisajast ärkamisajani”. Fotosid näidatakse 23. juunil suurel jaanilaupäevapeol Vabaõhumuuseumis.

Fotogalerii loomise eesmärgiks on kokku koguda Eesti jaanipäevade iseloomulikud hetked, mis tänaste eestimaalaste silme läbi meie jaanipäeva kõige enam kirjeldavad. “Läbi aegade on jaanipäeval olnud eriline maagiline tähendus ning kahtlemata on see üks öö, mil kuni tänaseni kantakse edasi sajandite vanuseid traditsioone,” ütleb Dagmar Ingi, Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja. ”Kuid kõik ajalooline on pidevas muutumises ja arengus ning ka jaanipäeval on uusi kombeid, meeleolusid ning kirkaid hetki, mida jäädvustada ja teistega jagada ning seda me osaliste abiga näidata tahamegi."

Fotod, mida oodatakse, ei pea olema tingimata suurtest ja erilistest jaanituledest või jaaniüritustest, vaid ka väikestest kodustest jaanipäeva tähistamistest, jaaniöisest loodusest, rõõmsatest sõpruskondadest ja kasvõi jaaniõhtusest peolauast. “Kõik, mis ühel jaaniõhtul on jäädvustatud ja jaanipäeva kirjeldab – see ongi parim läbilõige meie pühade tähistamisest ja traditsiooni hoidmisest,” ütles Vabaõhumuuseumi näituseosakonna juhataja. “Muidugi oleks tore saada ka ülesvõtteid, mis jäävad mõnda olulisse ajajärku Eesti kujunemisel, nagu näiteks laulev revolutsioon, kuid nagu öeldud, on kõik fotod jaanipäevast meie jaoks olulised ja oodatud.”

Fotosid näidatakse 23. juunil Vabaõhumuuseumis toimuval jaanilaupäeva tähistamisel suurtelt ekraanidelt. “Fotodest saame moodustada justkui ajatelje selles osas, kuidas Eestis on läbi ajaloo jaanipäevi tähistatud. Saame fotode abil minna rännakule jaanilaupäevade tähistamisel,” ütleb Dagmar Ingi.

Fotosid jaanipäeva tähistamiseks saab üles laadida aadressile:

https://evm.ee/est/jaanipaeva-fotokampaania

Loe veel

Fotot üles laadides peaks foto pealkirja kindlasti lisama oma nime, aastaarvu, mil foto tehtud ning koha, kus mäletus on jäädvustatud.

Keskkond jääb avatuks 20.juunini.

Fotode saatjate vahel loositakse välja kolm perepiletit Vabaõhumuuseumi jaanipeole. Võitjad antakse teada Vabaõhumuuseumi kodulehel 20. juuni õhtul.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare