Eesti mehed soovivad telerist näha kõige enam filme ja sporti, naised filme ja seriaale

 (2)
Eesti mehed soovivad telerist näha kõige enam filme ja sporti, naised filme ja seriaale
Pexels.com

Eesti mehed tahavad kodutelerist vaadata kõige kõrgema pildikvaliteediga eelkõige uusi filme ja sporti, naised seevastu filme ja teleseriaale, selgus hiljutisest uuringust. Kõige suuremad spordivaatajad on üle 60 aasta vanused mehed ja iga kolmas küsitletu väitis, et teleripult on tema käes ning tema otsustab, mida vaadata.

Samsungi tellitud telerivaatamise uuringu kohaselt on Eesti inimeste lemmikud filmid, mida 86% vastanutest soovib vaadata kindlasti maksimumkvaliteediga kõrge lahutusvõimega ekraanilt. Väga suured kvaliteetse pildi austajad on just naised, kellest lausa 90% peab oluliseks, et vaadatav film näeks ekraanil hea välja.

“Kuna filmide vaatamine on maailmas väga populaarne meelelahutus, on igati loogiline, et ka Eesti inimesed vaatavad palju filme. Kuna tehnoloogia on arenenud selliseks, et kaasaegsed telerid suudavad näidata väga suure lahutusvõimega pilti, siis on arusaadav, et niiöelda kehvema pildi peale tagasiminek ei ole paljude jaoks enam variant. Juba mõnda aega on müügil QLED-telerid, mis suudavad ekraanile kuvada kogu värviruumi, sealhulgas tõetruult erinevat tooni mustad ning tänu sellele on filminauding ka maksimaalne," kommenteeris Samsung Eesti juht Toomas Tiits.
Filmidele järgneb uuringus osalenud meeste arvates sport, mida tuleks kindlasti jälgida kõrgresolutsiooniga ekraanilt. Spordisündmuste jälgimist kõrglahutusega ekraanilt peab oluliseks koguni 42% meestest.

Vanuseliselt on kõige suuremad spordifännid üle 60-aastased mehed, kelle jaoks on kõrgresolutsioonis sport oluline 47% puhul, aga telerist naudib suurt sporti ka iga kolmas mees vanuses 40-59. "Kuna tulekul on maailma tippspordi mõttes väga tihe suvi, siis võib oodata, et pilgu heidavad suurtele spordisündmustele igas vanuses mehed ja naised,” ütles Toomas Tiits.

Naised seevastu eelistavad pärast filme aga hea kvaliteediga nautida hoopis seriaale (34%) ja meelelahutussaateid (35%).

“Huvitava tendentsina tuli uuringust välja, et pisut vähem kui pooled inimesed ütlesid, et kodus on õigus kõigil võrdselt otsustada, mida telerist üheskoos vaadatakse, aga kolmandikul juhtudel ütles vastaja, et teleripult on kindlalt just tema käes ning et teistel on õigus programmide üle otsustada siis, kui nemad telerit vaadata ei taha,” lausus Tiits.
Arvestades aga seda, et paljudes peredes on kasutusel rohkem kui üks teler, võib öelda, et programmide valiku osas on Eesti peredes konkurents pigem tagasihoidlik.

Loe veel

Peamine, mida telerist vaadatakse, on traditsioonilised teleprogrammid, ent nooremate inimeste seas on olulisel kohal ka videomängude mängimine, mida harrastab kõrglahutusega ekraanilt 28% 15-24 aasta vanustest inimestest.

Samsungi tellitud teleriuuringu viis Eesti elanike seas läbi Norstat ja uuringus osales 500 inimest.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare