Code One´i loo rääkisid Koit Toome, Mikk Targo, Kaari Sillamaa ja Jaak Heinloo.


Koit Toome, Sarah
Koit Toome ja Sarah ehk Code OneFOTO: Marko Mumm

Kuidas on omavahel seotud Marju Länik ja Code One? Kes oli salapärane operaator Zeo? Kuidas sündis hitt "On küll hilja"? Kust leiti Koit Toome ja kuidas ta toonases pöörases ööelus suutis kainet meelt säilitada?

Vikerraadio menusaade "Aeg peatub" alustas hooaega Code One'i tähelennu meenutamisega. Code One jättis Eesti muusikalukku popballaadid "On küll hilja" ja "Sellest saab meie suvi". Ja muidugi Koit Toome, kes Code One'is alustades oli alles 15aastane.
Code One'i loo rääkisid saates Koit Toome, Mikk Targo, Kaari Sillamaa ja Jaak Heinloo.
Toonast popmuusikat jagub "Aeg peatub" teise hooaega veel tublisti. Sven Lõhmus astus 1990ndatel oma esimesi samme popmuusikas ning tegi tegusid Black Velvetiga. Naisartistidest hullutasid publikut Nancy ja Estin. Diskosaalide valitsejate kõrvale mahtusid rokkarid Terminaatorist ning folkmuusikute jaoks keerulisel kümnendil seda žanrit rahva seas au sees hoidnud Väikeste Lõõtspillide Ühing ja Untsakad.
Hooaja jooksul tuleb põhjalikuma vaatluse alla ka Eesti jõudmine Eurovisiooni lauluvõistluse suurde peresse ning kümnendi parim saavutus Eurovisioonil - Maarja-Liisi ja Ivo Linna lauldud "Kaelakee hääle" 5. koht 1996. aasta lauluvõistlusel.
Meenutatakse ka kümnendi üht värvikamat artisti - hiljuti meie seast lahkunud Onu Bellat.

Sarja esimesel hooajal kohtuti selliste 90ndate tantsumuusika suurte tegijatega nagu 2 Quick Start, Jam ja Best B4, punkroki käilakujudega Vennaskond ja Tuberkuloited, rahvast hullutanud Allan Roosilehe ja Märt Rannamäega ning ühe-hiti-imedega D-Gän ja Click OK.

Loe veel

Neid saateid saab järelkuulata siit: https://vikerraadio.err.ee/aeg_peatub

1990ndate muusikaelust kõneleva sarja "Aeg peatub" autor on Taavi Libe ja on Vikerraadios alates 8. juunist reedeti kell 14.05.

Code One "Sellest saab meie suvi":

https://www.youtube.com/watch?v=3hL1ZIl64ZE

Eesti Naine loosib teööijate vahel 3000 euro väärtuses kingitusi!
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare