Tore kohtumine Paul Kerese fänniga Filipiinidel: „Teil on ju seal Keres!“


Paul Kerese partii
Paul Kerese partiiFoto: Hendrik Osula

Milline on tõenäosus, et Filipiinide pealinnas Manilas, kus on ligi kaks miljonit elanikku, kohtab Eesti mees inimest, kes teab Paul Kerest?
Vikerraadios räägiti jaanuari esimesel nädalal Paul Kerese 100. sünniaastapäeva puhul iga päev meie malesuurmeistrist ja võeti vastu ka kuulajate kõnesid.

Üks Lauri Variku juhitud „Uudis+“ saatesses helistanud mees rääkis põneva seiga oma reisist Filipiinidele ligikaudu aasta tagasi. Manila linnapargis nägi ta statsionaarseid betoonist valatud malelaudu. Tuled parki, istud pingile ja maletad. Ühe pingi peal istuski üks kohalik mees malelaua taga, ilmselt mängupartnerit oodates. Eestlasele jäi mulje, et seal mängitakse raha peale.
Kohalik mees ei olnud just hästi riides, pigem kehvasti, ja tema oleks rääkis mitte just kergest elusaatusest.
Eestlase seljas oli särk kirjaga Estonia. Kohalik märkas seda kohe ning hakkas võõraga vestlema, et veenduda, kas see mees on tõesti Eestist. „Teil on ju seal Keres!“ ütles ta.
Jutuajamise käigus selgus, et mees on lausa Kerese fänn ja tal on paljud Kerese partiid peas. Ja kuna ta oli nii palju uurinud Paul Kerese kohta, sai ta palju teada ka tema elusaatusest ning Eesti saatusest ja Eesti elust. Seega teadis ta Eestit ja seda, kuidas riik isesesvus, päris täpselt.
Nii et kui ei kohta kaugel sadamalinnas just eestlast, siis kohtad kohalikku, kes teab väga hästi Eestit ja lausa ülihästi malesuurmeister Paul Kerest.

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare