Maile Grünberg: Mulle ei meeldi „öko-möko“, taaskasutus ja talupojakultuur. Andke palun glamuuri, sära, modernismi, poppi, art déco’d!

 (3)
MAILE GRÜNBERG
Elu Lood, suvi 2018Foto: KRISTJAN LEPP

Mailega seostuvad ennekõike erksad ja tugevad värvid. Temast on võimatu mööda vaadata – oma erkoranžide juuste ja värvika riietusega ta lihtsalt püüab pilku! Sama lugu on Maile kujundatud mööbli ja interjööridega, need on lihtsalt nii erilised.

Maile kodugi Kadriorus on punastes ja oranžikates toonides. Siin leidub kunstniku enda loodud originaalmööblit, aga ka biidermeierit ja art déco’d. Viimati mainitud stiilis on vitriinkapp, mis Maile sõnul maksis küll kohutavalt palju, aga ta pani silmad kinni ja ostis selle ära. Sest muidu oleks raha niikuinii ära kulunud, aga nüüd on väärtuslik kapp, kuhu saab paigutada olulisi asju. Vitriinid on kõikmõeldavaid esemeid täis.
Eesti sisearhitektuuris ja disainis võtab Grünberg sundimatult sisse koha klassikute seas. Üks tema esimesi ikoonilisi töid – 1970ndatel loodud oranžikaspunane vormikas plastist lilletool – kannab täiuslikult oma aja koodi ning annab aimu kunstniku küpsevast külluslikust laadist.

Maile kohalolek on intensiivne, ta haarab kiiresti ja paljusid asju korraga. Näiteks kui alustada juttu ühest asjast, hargneb see märkamatult edasi ja nii võib leida end kõiki maailma asju arutamas. Iseteadliku naisena on tal kindel arvamus, mis talle meeldib ja mis mitte.
Talle ei meeldi „öko-möko“, taaskasutus ja talupojakultuur. Andke aga palun glamuuri, sära, modernismi, poppi, art déco’d – eriti see viimane on Maile suur lemmik. Ta vaatab alati Hercule Poirot’ sarja ja naudib seal pakutavat stiili. Just see meeldib koloriitsele daamile! Tallinnas Suur-Karja 5 asuv kohvik C’est La Vie on Maile töö ning ühtlasi selle kunstistiili musternäide.

Seotud lood:

Täismahus kaanelugu loe Eesti Naise kvartalilisa Elu Lood värskest suvenumbrist!

Elu Lood, suvi 2018 Elu Lood


Eesti Naine loosib teööijate vahel 3000 euro väärtuses kingitusi!
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare